Akú dôstojnosť môže mať človek. Aké sú nevýhody človeka. Zoznam pozitívnych a negatívnych ľudských vlastností. Charakterové rysy


Smerovanie mimoškolské aktivity a prezentácia pre svoje správanie umožňuje oboznámiť deti so zásluhami a nedostatkami človeka, učí ich rozlišovať, pracovať na sebe.

Prilutskaya Lyudmila Valerievna, 23.01.2018

892 38

Obsah rozvoja

Vývojový diagram mimoškolskej činnosti

1. Téma:Moje výhody a nevýhody.

2. Predmet:Svet

5. Vzdelávacia inštitúcia:NMBOU „Gymnázium č. 11“

6. Mesto: Anzhero-Sudzhensk

7. Stručný popis: Technológia budovania mimoškolských aktivít je problémovo-dialogická. Hodina poskytuje frontálnu a skupinovú prácu, prácu s využitím IKT.

8. Typ lekcie: objavenie nových poznatkov

9. Forma organizácie:mimoškolskú činnosť

10. Plánovaný výsledok:

Zručnosť predmetov

Poznať podstatu a ľudské chyby;

Vedieť ich pomenovať, identifikovať podľa výrazných znakov

Osobné UUD:

Nadviazať spojenie medzi cieľom vzdelávacej činnosti a jej motívom;

Určiť spoločné pravidlá správania pre všetkých;

Určte pravidlá práce v skupinách, pároch;

- vyhodnotiť asimilovaný obsah (na základe osobných hodnôt);

Regulačné UUD:

Spolu s učiteľom určiť a formulovať účel aktivity v triede;

Vyslovte postupnosť akcií na hodine; práca podľa plánu, pokynov;

Svoj odhad urobte na základe učebný materiál;

Cvičenie sebakontrola, vzájomná kontrola;

Spolu s učiteľom a spolužiakmi zhodnoťte aktivity v triede.

Kognitívne UUD:

Ak sa chcete pohybovať na karte úlohy, slovník;

Orientujte sa vo svojom znalostnom systéme (definujte hranice poznania / nevedomosti);

Nájdite odpovede na otázky v texte, ilustrácii, s využitím svojich životných skúseností;

Analyzovať vzdelávací materiál;

Vykonajte klasifikáciu uvedením základu;

Porovnajte vysvetlením kritérií.

Komunikatívne UUD:

- byť schopný vyjadriť svoje myšlienky s dostatočnou úplnosťou a presnosťou, brániť svoj uhol pohľadu;

Organizácia vesmíru

Formy práce

Čelné

Skupina

Práca vo dvojici

Karty úloh, príslovia a porekadlá, mini slovníky.


11. Účel mimoškolských aktivít:ukázať deťom jedinečnosť každej osoby, prostredníctvom hry predstavte ich výhody a nevýhodymimoškolské aktivity.

12. Ciele:

Naučte deti premýšľať o zdanlivo jednoduchých veciach, vidieť dobré a zlé, dobré v každom človeku (výhody a nevýhody), dať príležitosť porovnať vlastnosti ľudí, nájsť podobnosti a rozdiely, vysvetliť, čo je jedinečnosť.

Vytvorte si schopnosť „počúvať a počuť“ inú osobu.

Rozvíjať schopnosť analyzovať konkrétne životné situácie u detí tvorivé schopnosti, na podporu ich rozmanitého sebavyjadrenia.

13. Vybavenie:multimediálna prezentácia „Výhody a nevýhody osoby“, fragmenty kreslených filmov, úryvky z diel (mp3), písací papier, sada fixiek alebo farebných ceruziek, samolepky emodži, perá podľa počtu účastníkov, pásiky s menami detí, pásy papiera: biely a čierny, slnko, slovníky podľa počtu študentov, predmety: mušle, okruhliaky alebo orechy, príslovia na listoch pre skupiny.

Priebeh hodiny:

Činnosť učiteľa

Aktivity študentov

Poznámka

1. Organizačný moment. Psychologický postoj k práci.

Ahojte chlapci! Dnes tu máme ďalšiu mimoškolskú lekciu „Lessons of Morality“, v ktorej budete naďalej odhaľovať svoje tajomstvá. Prosím, pozrite sa z okna. Čo je dnes za deň? A naša trieda je útulná a teplá. A okrem toho prišlo slnko. Aké asociácie máte pri pohľade na slnko? (teplo, svetlo, pokoj, leto, kvety, hry ...). A pre mňa je slnko spojené s našou okupáciou, pretože naozaj chcem, aby bolo také ľahké, teplé a jasné ako naše slnko.

Ako vidíš našu okupáciu? Čo od neho čakáte? Otočme lúče, aby slnko svietilo ešte jasnejšie.

Teraz vezmite lúče na svoje stoly a nechajte sa nimi sprevádzať počas celej hodiny pomocou ich tepla, ktoré vám dá silu. Sadnite si na svoje miesta.

Skontrolujte, či sedíte pohodlne, aký je váš pracovisku„Ako sa nachádza na stole potrebné príslušenstvo.

Prečo je to dôležité?

Vyjadrite svoje myšlienky. Prajem veľa zdravia a úspechov! Nech sa na našej lekcii cítite dobre a pohodlne. Vidím, že si sa zmenil. Mnohí z vás sa začali usmievať. A to znamená, že naša nálada sa zlepšila. Je to veľmi pekné. Ďakujem!

Psychologické cvičenie "Náladový barometer".

Deti odpovedajú na otázky učiteľa, kontrolujú správne umiestnenie školských pomôcok

a vyjadriť svoje predpoklady o potrebe správnej organizácie svojho „pracoviska“, umiestniť slová na lúče slnka, brať jeden lúč po druhom a zaujať ich miesta.

Deti ukazujú svoju náladu (ako barometer ukazuje počasie) rukami: zlá nálada - dlane sa dotýkajú navzájom, dobré - ruky sú roztiahnuté

Deti cvičia.

Príprava študentov na prácu v mimoškolské aktivity: rozvoj na osobne významnej úrovni vnútornej pripravenosti plniť normatívne požiadavky vzdelávacích aktivít.

Metasubject (UUD)

regulačné:

Vykonajte sebakontrolu;

Osvojte si schopnosť predvídať;

komunikatívny:

Počuť a \u200b\u200bporozumieť reči ostatných;

Mať dialogickú formu reči v súlade s gramatickými a syntaktickými normami rodného jazyka

2. Vonkajšie intrigy. Aktualizácia znalostí.

Prečítajte si príspevok: „Dvaja ľudia pozerajú cez mreže tej istej mriežky, jeden vidí špinu, druhý hviezdy“ Frederick Langbridge

Co si myslis? Prečo sa ľudia pozerajú na to isté a vidia rôzne veci? Za ktorého z týchto dvoch ľudí sa považujete? Vysvetli prečo?

Deti čítajú, uvažujú a odpovedajú na otázky učiteľa.

Deti vyjadrujú svoje predpoklady, s pomocou učiteľa pristupujú k myšlienke potreby rozcvičenia pre úspešnú prácu.

3. Zahrejte sa.

Chlapi, skúste vysvetliť, prečo sa športovci pred tréningom, súťažami rozcvičujú. Prečo to robia?

A aby sme mohli úspešne pracovať, musíme sa tiež zahriať. Ale rozcvička nie je telo, ale myseľ. K tomu nám pomôžu pripravené úlohy. Vašou úlohou je sústrediť sa čo najviac na obsah úlohových otázok, dávať premyslené a rýchle odpovede.

Tu je počúvanie:

- Rád jem výdatne

Veľa, chutné, chutné.

Jem všetko a bez rozdielu

Pretože ja .... ( Žrút )

- No som lenivý a nudný

Nie som oddelený od vreckovky.

Nerád hrám a spievam

Najradšej by som sa posral.

Hlavné fňukanie som z triedy

A všetci mi hovoria .... ( Krybaby )

- Nemám rád, bratia, umývanie,

Nie som priateľský s mydlom, štetcom.

A teraz nie preto, že mi zavolajú .... ( Špinavé )

- Úprimne, chlapom poviem:

Buďte upravení, upravení ,

Je to pre vás veľmi ťažké.

Kde sú nohavice a kde košeľa. Neviem. Ja ... ( Slut )

Deti vysvetľujú.

Chlapi počúvajú otázky a úlohy a snažia sa rýchlo a správne odpovedať, vedieť ich zdôvodniť.

Hlavnou úlohou tejto etapy je vytvoriť pre deti určité pozitívne emočné zázemie, bez ktorého nie je možná efektívna asimilácia vedomostí. Zahriatie preto zahŕňa pomerne ľahké otázky, ktoré môžu vzbudiť záujem, určené na rýchle dôvtip, rýchlu reakciu, ktoré pomôžu pripraviť dieťa na aktívnu kognitívnu činnosť v triede.

Predmet:

Poznať terminológiu, vedieť, čo znamenajú slová.

komunikatívny:

Počuť a \u200b\u200bporozumieť reči ostatných;

Byť schopný vyjadriť svoje myšlienky s dostatočnou úplnosťou a presnosťou;

Mať dialogickú formu reči v súlade s gramatickými a syntaktickými normami rodného jazyka.

3. Objavovanie nových poznatkov.

4. Primárne zapínanie.

(deti vytiahnu mená detí z krabice).

Napíš si 3 - 4 body o tom, čo vidíš dobre na osobe, ktorej meno je napísané na tvojom papieri. Čo cíti človek, keď na ňom zbadám niečo dobré?

Už ste niekedy mali také prípady, keď ste našli niečo užitočné, pekné a potrebné v niečom neatraktívnom vzhľade?

Prečo by ste nemali súdiť ľudí a veci podľa ich vzhľadu?

Ako pomáha človeku v živote schopnosť vidieť dobro?

Prečo si ľudia často všimnú skôr zlé ako dobré?

Chlapi, všetci ľudia sú rozdielni: veľkí i malí, tuční aj chudí, zábavní aj nahnevaní. Každý človek má dobré vlastnosti - hovorí sa im cnosti a existujú zlé vlastnosti - to sú nevýhody. Aby sme pochopili tieto vlastnosti, pozrime sa na tohto malého človiečika (snímka: kresba človeka, rozdelená pozdĺžne na dve časti, maľovaná čiernou a bielou farbou). Prečo má tento človiečik jednu polovicu čiernej? Všetko zlé vidíme čiernou farbou a dobré svetlou bielou. Pomôžme človiečikovi stať sa čistým a bielym, teda stať sa dobrým. Aby sme to urobili, pre každú zlú kvalitu alebo nevýhodu vyberieme dobrú kvalitu alebo dôstojnosť, ktoré sú pokryté listami. Odstráňte prvý list. Čo je napísané (skromnosť).
Prilepíme biely list na tmavú polovicu muža a robíme to, kým mužovo telo nezbeleje
- Predstavte si, čo budeme dnes robiť.

Počúvanie rozprávky deťmi a diskusia o nej.

Páčila sa ti rozprávka?

Povedzte nám o tom najlepšom v sebe.

Kto vás učí vidieť dobro okolo seba?

Ak vidíte v ľuďoch dobre, vždy im o tom hovoríte?

-Práca s prísloviami:

Ktoré príslovie zapadá do témy hodiny?

Praktická práca.

- Poprosím ťa, aby si sa pozrel z okna. Pamätajte na citát. Žiadam vás, aby ste uviedli dva opisy. Jeden je z pohľadu človeka, ktorý sa pozerá z okna a vidí to pekné, a druhý je z pohľadu toho, kto si v prvom rade všimne to zlé.

Testovanie praktickej práce.

Porovnajte popisy.

Povedzte mi, ktorý popis bol ľahší alebo ťažší. Prečo?

Aký záver možno vyvodiť?

Aké výhody a nevýhody môžete pomenovať?

Chlapi sa oboznámia s obsahom navrhovaného materiálu, vyjadria svoje predpoklady, zhromaždia a odovzdajú hárky tým, o ktorých písali.

Deti odpovedajú na otázky učiteľa.

Študenti analyzujú navrhované úlohy. Určte úroveň zložitosti úloh, navrhnite, čo budú robiť.

Sú rozdelení do pracovných skupín, plnia úlohy a vypĺňajú tanier.

Táto forma práce pre deti nie je nová; dajú sa ľahko rozdeliť do malých skupín a definovať ako pracovisko v triede.

Deti odpovedajú na otázky, dokazujú svoj uhol pohľadu.

Deti diskutujú, dokazujú svoj uhol pohľadu.

Deti za určitý čas splnia úlohy (nie viac ako 4 vety).

Vyvodia záver, pomenujú výhody a nevýhody.

Skontrolujte správnosť vykonaných úloh.

Kartové úlohy používané v tejto fáze prispievajú k rozvoju intelektuálnych kvalít, umožňujú im prehĺbiť vedomosti detí, diverzifikovať metódy a techniky. kognitívne činnosti.

Deti plnia navrhované úlohy vlastným tempom a v nimi zvolenom poradí, ktoré zodpovedá zásadám minimaxu a variability.

Študenti pod vedením učiteľa analyzujú úlohy pre samostatnú prácu, určujú individuálnu úroveň náročnosti. Úroveň obtiažnosti je označená farbou: modrá je najjednoduchšia, zelená je stredne ťažká, červená je najťažšia. Každý študent si vyberie úlohy ľubovoľnej úrovne náročnosti a začne ich samostatne dokončovať.

V rámci skupín pôsobí učiteľ ako konzultant, koordinátor.

Čo neobvyklé a zaujímavé ste si všimli?

Na aké otázky ste už odpovedali?

Na akom cvičení by ste navrhli pracovať teraz? Prečo? Ako to urobíš

Organizujú sa malé skupiny nestálych náhradných zložení. Stanovuje sa správnosť a povedomie o osvojovaní vzdelávacích materiálov, odhaľujú sa medzery, mylné predstavy a ich náprava.

Práce hodnotí smajlík.

Metasubject (UUD)

poznávacie:

Orientujte sa vo svojom znalostnom systéme (definujte hranice poznania / nevedomosti);

Definovať a formulovať účel aktivity na hodine;

Naplánujte si svoje aktivity na hodine pod vedením učiteľa;

Určite postupnosť

akcie na hodine.

regulačné:

Vyjadrite svoj predpoklad;

komunikatívny:

Vyjadrujte svoje myšlienky presne a úplne.

Osobné UUD:

- nadviazať spojenie medzi cieľom vzdelávacej činnosti a jej motívom (prečo?).

4. Dynamická pauza.

Je čas na odpočinok, zmeňte druh činnosti. Poďme si oddýchnuť pri hrdinoch našich obľúbených komiksov.

Chalani sa pri zábavnej hudbe dynamicky pozastavia.

Dynamická pauza na hodine rozvíja nielen motorickú sféru dieťaťa, ale aj tú emocionálnu. Chlapi robia tanečnú rozcvičku pri pohľade na kreslené postavičky.

5. Aplikácia nových poznatkov.

Práca so slovami zo slovníka:

Chamtivosť
Hnev
Tvrdohlavosť
Neznášanlivosť
niečo.
Arogancia
Skromnosť.
Česť.

Všímajte si prednosti a nedostatky.

- Hra „Čiernobiela“.
Ak je kvalita dobrá, zdvihnite bielu kartu, ak je zlá kvalita, zdvihnite čiernu kartu.

Deti vyhľadávajú význam slov v slovníkoch a čítajú ich významy.

Deti odpovedajú na otázky učiteľa, zdôvodňujú svoju odpoveď, všímajú si výhody a nevýhody.

Deti pozorne počúvajú a vyberajú kartičky určitej farby.

V tejto fáze sa deťom ponúka pozornosť vytlačených stránok z učebnice Lazyanovej. Rozvojové úlohy: testy, hry, cvičenia. 1. stupeň Moskva: Vydavateľstvo „Skúška“ zo stránok

Schopnosť riešiť pátracie a tvorivé úlohy je pre dieťa veľmi dôležitá, pretože umožňuje dieťaťu pocítiť príchuť úspechu a získať dôveru vo svoje schopnosti, pretože riešenie takýchto úloh je založené na pátracej aktivite a vynaliezavosti dieťaťa, na schopnosti tento okamih „získať“ resp. iný algoritmus uvažovania, schopnosť kopať „v sebe“, „dostať sa na dno pravdy“.

Predmet:

Metasubject (UUD)

regulačné:

Odlíšiť správne splnenú úlohu od nesprávnej;

Vykonajte sebakontrolu;

poznávacie:

komunikatívny:

Počuť a \u200b\u200bporozumieť reči ostatných;

Chlapi, pozrite sa na snímku a prečítajte si ju. Aké vlastnosti sa tu zhromažďujú? Máte pravdu, dobré vlastnosti alebo dôstojnosť človeka. Prial by som si, aby tieto vlastnosti boli stále s vami a pomohli vám vyrásť v krásnych a dobrých ľudí!
Staraj sa jeden o druhého,
Zahrej ma láskavosťou
Staraj sa jeden o druhého,
Neurážajme
Staraj sa jeden o druhého,
Zabudnite na hádky
A vo voľnej chvíli.

Deti odpovedajú.

Preskúmajte drobné predmety na pracovných stoloch. Usporiadajte tieto položky podľa niektorých funkcií, napríklad podľa veľkosti.

Dokážte, že objekty podobné na prvý pohľad sú rôzne.

Cvičenie „Snímka“ (podľa farby, tvaru, veľkosti atď.).

Položky vložte do snímky. Urobte záver.

Skupinová práca:

-

- Aké sú výhody vysokej a nízkej postavy?

Cvičenie „Oblaky“.

Porovnajte oblaky.

Nájdite rozdiely medzi jedným cloudom a druhým.

Deti usporiadajú predmety, rôzne ich zoskupia, preukážu rozdiely, urobia závery.

Plnia úlohy, nachádzajú rozdiely, robia závery.

Predmet:

Vedieť splniť navrhované úlohy.

Metasubject (UUD)

regulačné:

Odlíšiť správne splnenú úlohu od nesprávnej;

Vykonajte sebakontrolu;

poznávacie:

Analyzovať vzdelávací materiál;

komunikatívny:

Počuť a \u200b\u200bporozumieť reči ostatných;

Schopnosť vyjadriť svoje myšlienky s dostatočnou úplnosťou a presnosťou

6. Reflexia mimoškolských aktivít.

7. Domáca úloha.

Naša lekcia sa teda skončila. Ako to dopadlo u vás?

Aký objav sme dosiahli?

-Zloženie syncwine "Výhody a nevýhody".

Prečítajte si to. Čo sa stalo.

- Takže vy a ja sme sa dozvedeli - čo je to ľudská dôstojnosť. Dokonca sa nám podarilo získať niektoré z nich, ktoré podľa vás sú dobré vlastnosti človek. Chlapi, nebojte sa priznať svoje nedostatky - je to prejav odvahy. Z takéhoto uznania sa človek iba stáva silnejším.

Cvičebná hra „Smetný kôš“.

Chlapi, zapíšte si svoje nedostatky, rozdrvte ich a zahoďte do koša, t.j. zbaviť sa ich navždy.

-Chlapi, v živote existuje veľa protikladov. Rovnako cnosti majú aj anti-cnosti, t.j. ľudské chyby. Čo sú zač?

Hodina skončila, ale slnko nás stále hreje svojím teplom.

Ohodnoťte svoju prácu, vyfarbite pastelkami alebo použite emodži. Ak si myslíte, že ste urobili všetko správne, zelená, ak práca spôsobovala ťažkosti, červená a ak hodina nezanechala žiadne dojmy - žltá.

Každý deň po dobu jedného týždňa pozorujte svojich členov rodiny a zapisujte si alebo si pamätajte iba dobré veci, ktoré sa im stali. Ak chcete, môžete nakresliť svojich rodinných príslušníkov, nemusíte kresliť sami. Farba člena rodiny, o ktorom si myslíte, že vyzeráte.

Deti hovoria a prinášajú lúče a stoja v kruhu smerom k slnku, odpovedajú na otázky, zovšeobecňujú vedomosti.

Deti čítajú synkvíny.

Chalani sa snažia objektívne, úplne a presne vyhodnotiť svoje aktivity na hodine pomocou emotikonov. Vyjadrite, čo sa naučili a čo sa nenaučili a prečo.

Deti píšu svoje chyby, nepríjemné príbehy, situácie na listy papiera, pokrčujú listy a hádžu ich do vedra (lúčia sa s nimi navždy).

Analyzuje sa úspešnosť dosiahnutia cieľa; odhaľuje sa kvalita a úroveň získavania vedomostí.

Analyzuje sa „Rebrík úspechu“.

Osobné UUD:

Vytvorte spojenie medzi účelom činnosti a jej výsledkom.

Metasubject (UUD)

regulačné:

Vykonajte sebakontrolu;

Zhodnoťte aktivity na hodine spolu s učiteľom a spolužiakmi;

Zdôrazniť a uvedomiť si, čo sa už naučilo a čo sa ešte musí naučiť;

komunikatívny:

Byť schopný vyjadriť svoje myšlienky s dostatočnou úplnosťou a presnosťou.

Celkom: 40 min

Obsah rozvoja

Skupinová práca:

1. Dokončite úlohu: Stojte si pri svojej výške, pri svojej farbe vlasov.

2. Diskutujte:

3. Porovnajte oblaky: Nájdite rozdiely.

Skupinová práca:

1. Dokončite úlohu: Stojte si pri svojej výške, pri svojej farbe vlasov.

2. Diskutujte:

Aké sú výhody vysokej a nízkej postavy?

3. Porovnajte oblaky: Nájdite rozdiely.

Skupinová práca:

1. Dokončite úlohu: Stojte si pri svojej výške, pri svojej farbe vlasov.

2. Diskutujte:

Aké sú výhody vysokej a nízkej postavy?

3. Porovnajte oblaky: Nájdite rozdiely.

Obsah rozvoja

Chamtivosť - to je lakomosť, chamtivý človek sa nerád delí s priateľmi.
Hnev - drsný a veľmi negatívny pocit.
Tvrdohlavosť - neústupčivosť, nepoddajnosť.
Neznášanlivosť - neochota alebo neschopnosť niekoho tolerovať alebo niečo.
Arogancia To je, keď človek začne svoju cenu navyšovať.
Skromnosť. To je prípad, keď sa človek, aj keď má veľa cností, správa jednoducho a nenápadne, bez toho, aby ich vytŕčal a neukázal sa.
Česť. Ide o morálne princípy a ľudské vlastnosti, ktoré si zaslúžia spoločenskú úctu.

Chamtivosť - to je lakomosť, chamtivý človek sa nerád delí s priateľmi.
Hnev - drsný a veľmi negatívny pocit.
Tvrdohlavosť - neústupčivosť, nepoddajnosť.
Neznášanlivosť - neochota alebo neschopnosť niekoho tolerovať alebo niečo.
Arogancia To je, keď človek začne svoju cenu navyšovať.
Skromnosť. To je prípad, keď sa človek, aj keď má veľa cností, správa jednoducho a nenápadne, bez toho, aby ich vytŕčal a neukázal sa.
Česť. Ide o morálne princípy a ľudské vlastnosti, ktoré si zaslúžia spoločenskú úctu.Váš názor

  • „Dvaja ľudia sa dívajú cez mreže tej istej mriežky: jeden vidí špinu a druhý hviezdy.“

Frederick Langbridge


ZAHREJTE SA

  • Rád jem výdatne

Veľa, chutné, chutné.

Jem všetko a bez rozdielu

Pretože ja….

(Žrút )

  • No som lenivý a nudný

Nie som oddelený od vreckovky.

Nerád hrám a spievam

Najradšej by som sa posral.

Hlavné fňukanie som z triedy

A všetci mi volajú ...

(Krybaby )


  • Nemám rád, bratia, umývanie,

Nie som priateľský s mydlom, štetcom.

Preto, chlapci, som vždy špinavý.

A teraz nie preto, že mi zavolajú ....

(Špinavé )

  • Úprimne, chlapom poviem:

Buďte upravení, upravení ,

Je to pre vás veľmi ťažké.

Neviem prečo, hádžem veci všade

A nemôžem ich nájsť, že sa chytím, to je to, čo bežím.

Kde sú nohavice a kde košeľa. Neviem. Ja ...

(Slut )





  • Podobenstvo hovorí, že existujú dobrí ľudia a sú tu zlí ľudia. Je to tak?
  • Ako chápete výraz „nakŕmte vlka“?

Práca s prísloviami

  • Zlý plače od závisti

ale láskavý s radosťou.

  • Je dobré vytvárať -

bavte sa.

  • Pôjdeš za neláskavým -

bohužiaľ narazíte.

  • Robiť zlo

nedúfaj v dobré.

  • Naučte sa byť láskavý

zlé veci mi neprídu na myseľ.


Ľudská dôstojnosť:

Česť

Láskavosť

Vernosť

Čestnosť

Ťažká práca

Citlivosť

Výhody

Presnosť

Štedrosť

Starostlivosť

Zdvorilosť

Odvaha

Skromnosť


Ľudské nevýhody:

Chamtivosť

Neposlušnosť

Hnev

Lenivosť

nevýhody

Tvrdohlavosť

Závisť

Starostlivosť

Hrubosť

Zbabelosť

Arogancia




Hra „Čiernobiely“

Čestnosť

Ťažká práca

Zdvorilosť

Láskavosť

Tolerancia

Starostlivosť

Prívetivosť

Praktickosť

Skromnosť


Staraj sa jeden o druhého, Zahrej ma láskavosťou Staraj sa jeden o druhého, Neurážajme Staraj sa jeden o druhého, Zabudnite na hádky A vo voľnej chvíli. Zostaňte blízko seba.


  • Čo je príjemnejšie pamätať si a rozprávať ostatným: o tom, ako ste niekomu pomohli, alebo ako ste niekoho urazili?


TIPY NA VEDOMOSTI:

Láskavosť v seba samého sa musí „trénovať“: konať dobré skutky, všímať si dobro v ľuďoch.

Ak sa niekto pred vami urazí, podporte slabých. Pamätajte: slovo sa dá uložiť!


Láskavosť v seba samého sa musí „trénovať“: konať dobré skutky, všímať si dobro v ľuďoch.


Kúzlo pomáha stať sa milším

"MÔŽEM!". Skúste to jemne opakovať.


Začnite byť láskaví malým skutkom. Nehanbite sa poskytnúť pomoc, drobné služby svojim spolubojovníkom, blízkym.


Je užitočné mať TAJNÝ DENNÍK DOBRÝCH LISTOV.

Zaznamenajte si do nej svoj pokrok. Každá trocha šťastia je vaše víťazstvo nad SEBOU.


Ale aj to sa stáva. Niektorí chlapci sa boja robiť krásne veci, napríklad dať prednosť dievčaťu, niekomu pomôcť. Zdá sa im, že sa na nich pozerá a bude im do smiechu. Takéto obavy sú škodlivé pre povahu. Je nevyhnutné sa ich zbaviť.


  • Ak sa niekto pred vami urazí, podporte slabých.
  • Pamätajte: slovo sa dá uložiť!

  • Čo užitočné ste sa naučili na tejto lekcii?
  • Prečo musí byť človek láskavý a ľudský?
  • Prečo musí mať človek viac výhod a eliminovať nevýhody sám v sebe?
  • Kedy je človek šťastný?

Otázka od Marina: Dobrý deň, chápem, že mám nedostatky, ktoré mi bránia v komunikácii a vo všeobecnom živote. Aj keď niekedy bolí priznať si, že si niekde lenivý, niekde sebecký atď. Chápem, že so svojimi vlastnými nedostatkami musím niečo urobiť, nejako na nich pracovať, ale netuším, kde začať. Mohli by ste napísať nejaký plán, ako správne čeliť svojim nedostatkom. Vďaka!

Každý človek má nedostatky, ale nie každý má pred sebou dostatok úprimnosti a odvahy ich priznať. Ešte menej ľudí sa dokonca snaží zbaviť svojich nedostatkov. A ukázalo sa, že to robí pár, iba tí, ktorí majú dostatok správnych vedomostí, motivácie, vôle a disciplíny na to, aby dosiahli konečný výsledok.

Aký výsledok možno nazvať konečným a pozitívnym, keď pracujete na nedostatku?

1. Keď je táto alebo táto chyba úplne odstránená.

2. A keď sa na jej mieste vytvorí potrebná dôstojnosť.

Toto je práca s vašimi nedostatkami - na odstránenie deštruktívneho alebo depresívneho negatívu (nevôľa, lenivosť, pýcha, neistota atď.) A na odhalenie pozitíva, ktoré dodáva silu (pocit lásky, aktivity, úcty, dôvery atď.).

To znamená, že v skutočnosti je proces zbavovania sa akýchkoľvek nedostatkov procesom zmeny človeka, jeho kvalitatívneho rozvoja a osobného rastu.

Čo sú ľudské chyby?

Ľudské chyby - to sú určité slabosti jeho charakteru (atď.), (, závislosti), negatívne emócie (, inkontinencia atď.) a negatívne vlastnosti (podvod, podlosť, pomstychtivosť, podozrievavosť, nezodpovednosť atď.).

nevýhody - to je všetko, čo robí človeka slabým, nedôstojným, neúčinným, nešťastným, neúspešným, čo ho tlačí k páchaniu trestnej činnosti a vedie k zodpovedajúcim negatívnym dôsledkom. Výsledkom je, že nedostatky, ak nie sú odstránené, vedú k zničeniu osobnosti a osudu človeka.

Nevýhody - musia byť nahradené výhodami. Ľudská dôstojnosť Sú silné pozitívne vlastnosti, schopnosti, emócie a návyky človeka, ktoré ho robia silným, hodným, šťastným a úspešným. Výhody - pomôcť človeku účinne vyriešiť vznikajúce problémy, prekonať prekážky a dosiahnuť požadované.

Mylné predstavy o práci s chybami: veľa tzv duchovne vyspelých ľudí, ktorí sa snažia nezbaviť svojich nedostatkov, ale vychádzať s nimi alebo vyjednávať. To je neuveriteľný nezmysel! Musíte pochopiť, že ak napríklad zášť žije v srdci, potom sa tam láska a láskavosť spolu s odporom nedokážu vyrovnať. Zlosť bude vždy zostrovať, korodovať a ničiť svetlé pocity duše.

Prečo? Miesto je len jeden pre dvoch, ako sa hovorí. Vo vedomí je špecifické miesto pre každú kvalitu, princíp, talent, schopnosť, emóciu a zvyk. Preto ak na určitom mieste, vo vedomí alebo podvedomí, zbabelosti a strachu žijú, vyhasí to nebojácnosť a odvahu, ktorá by v ideálnom prípade mala zaujať toto miesto. Preto, aby ste sa stali odvážnymi, musíte si najskôr očistiť vedomie strachu (z programov strachu) a potom v sebe vypestovať odvahu.

Ako sa zbaviť svojich nedostatkov? Algoritmus pre prácu na sebe

Krok 1. Úprimne si priznajte, že máte zodpovedajúcu nevýhodu že ťa to trápi a je problém. Vyznanie hriechu, neresti, nedostatku je polovica víťazstva nad ním.

Krok 2. Správne pochopte konkrétnu chybu , preštudujte si príslušnú definíciu a pochopte dôsledky tohto nedostatku, ako funguje a k čomu nakoniec vedie. To by malo poskytnúť silnú motiváciu rýchlo sa ho zbaviť.

Krok 3. Pochopte, čím sa nahradzuje táto alebo táto nevýhoda , to znamená, rozhodnite sa, za akú dôstojnosť to zmeníte.

Krok 5. V ideálnom prípade musíte zistiť hlavnú príčinu nedostatku. Základnou príčinou je chybný (negatívny) program vedomia, ktorý si človek vzal na vieru alebo ju niekto prekopíroval (od rodičov, cez televíziu atď.): Mama sa nekontroluje a rozbije sa na otca, dcéra bezhlavo kopíruje takúto líniu správania a začne sa hrnúť na svojho mladého manžela, ničiť city a vzťahy atď.

V mnohých prípadoch má každá konkrétna chyba svoje vlastné špecifické pracovné metódy. Tieto články poskytujú osvedčené postupy, ktoré môžete použiť:

Ahojte milí čitatelia! Ideálni ľudia neexistujú a nie je to tajomstvom. Takýto človek sa môže objaviť iba v našej fantázii. Pomáha usilovať o to najlepšie, rásť a rozvíjať sa. Ale ideálny obraz má aj odvrátenú stránku - hľadanie mínusov, odchýlok od ideálu u človeka. Dnes odpoviem na otázku - aké sú nedostatky človeka? Odkiaľ pochádzajú a čo s nimi.

Aké sú nevýhody?

Autor: Ozhegov chyba je chyba alebo chyba v niečom. Všetci ľudia majú chyby. A ak spolu začneme vytvárať zoznam, nie je možné ho dokončiť. Koniec koncov, pre každého človeka je všetko veľmi subjektívne a individuálne.

Problémom nedokonalostí je, že nie sú objektívne. Súhlasím s tým, že skupina ľudí môže považovať príliš drzé správanie za nevýhodu, ale určite sa nájde človek, ktorému to bude pripadať ako zvýraznenie a zvláštnosť človeka, že v tejto kvalite neuvidí nič zlé.

Iba vy rozhodujete, ktoré vlastnosti v človeku si zaslúžia, aby sa mu hovorilo jeho mínusy, a ktoré cnosti. Iba vy rozhodnete, ktorá vlastnosť v sebe sa dá považovať za mínus a ktorá je plusom. Hlavné je mať primeranú sebaúctu a nestavať sa na podstavec alebo nejazdiť pod soklom.

Veľa užitočných informácií o sebaúcte nájdete v článku „“.

Jediné, čo môžeme s istotou povedať, je, že nedokonalosti sa môžu prejaviť na fyzickej a psychologickej úrovni. Poďme sa na každú z nich pozrieť bližšie.

Fyzické

Tu s vami hovoríme o všetkom, čo sa týka vzhľad... Pre mnoho nízkych žien je obrovskou nevýhodou, ak sú muži príliš vysokí. Ale pre vysoké mladé dámy to bude naopak výhoda.

Pre väčšinu je chrápanie strašná vec. Napríklad nemôžem spať, ak niekto hlasne chrápe nablízku. A môj priateľ taký hluk pokojne znáša. S manželom strašne hlasno chrápala a pes. Teraz bez tohto chrápania nemôže ani spať.

Príliš veľa krtkov, krivý nos, odstávajúce oči, krivé nohy, dievčenské malé prsia, veľké uši atď. Zoznam pokračuje ďalej a ďalej. Akákoľvek chyba vzhľadu sa dá vyrovnať ľudskej chybe.

Existujú však ľudia, ktorí vedia, ako prezentovať svoje vonkajšie nedokonalosti ako najvýznamnejšie cnosti. Napríklad Merlin Monroe, ktorá pre svoju divokú popularitu zdvihla krtka na tvári. Mnoho mladých dám si stále špeciálne namaľuje muchu na tvár, čo sa však považovalo za nevýhodu.

Mnoho vonkajších nevýhod možno napraviť bez toho, aby ste sa uchýlili k chirurgickému zákroku. Pre mladé dámy je to samozrejme oveľa jednoduchšie. Kozmetický priemysel je dnes na takej vysokej úrovni, že z nej môžete urobiť princeznú z každej žaby.

Muži to tu majú ťažšie. Svoju nedokonalosť však môžu zatieniť vynikajúcim zmyslom pre humor, charizmou. Jeden môj priateľ je veľmi tučný. Ale keď ho stretnete, nevšimnete si plnosť. Je taký očarujúci, že všetko ostatné vybledne a zorné pole zmizne.

Psychologické

Ak je s telesným postihnutím všetko úplne jednoduché, čo sa dá nazvať psychologickou chybou človeka?

Nedostatok zmyslu pre humor, arogancia, nuda? Tu určite nie je priestor pre objektivitu. Nevýhodou pre každého človeka sú určité vlastnosti iných ľudí.

Jedna z mojich známych nemohla zniesť spoločenských ľudí, vždy sa snažila držať si veľký odstup od partnera, neznášala, keď sa jej niekto počas rozhovoru dotýkal, a jej komunikačné schopnosti považovala za strašnú nevýhodu. Naopak si myslím, že je to obrovská výhoda.

Z hľadiska správania je nemožné urobiť jasnú hranicu medzi nevýhodou a zásluhami. V skutočnosti sa pre niektorých ľudí zdá byť otvor neznesiteľným partnerom, od ktorého chcete čo najskôr utiecť, zatiaľ čo iní ho nájdu zaujímavý spoločníkschopný pokračovať v konverzácii na akúkoľvek tému.

Niekto netoleruje klamstvo, iný to nazýva vynaliezavosťou a vynaliezavosťou. Rôzne názory na rovnakú kvalitu. Iba vy môžete povedať, či to bude nevýhoda alebo výhoda pre osobu alebo pre vás samotných.

Človek nájde to, čo hľadá

Jeden z mojich klientov sa neustále sťažuje na ľudí: na kolegov, na deti v škole jej syna a ich rodičov, na jej manžela a jeho rodinu, na jej priateľov. U každého vidí rovnaké problémy a nedokonalosti, neustále o nich diskutuje a nedokáže nadviazať normálnu komunikáciu.

Problém je v tom, že žena sa upína na tie vlastnosti, ktoré si nemôže dovoliť. Kamarátka je v komunikácii príliš úprimná, kolegovia majú milión záľub, jej manžel relaxuje s priateľmi cez víkendy.

Známy sa už dávnejšie kamarátil s jedným mladým mužom. Všetci jej priatelia ho považujú za ideálneho princa: nefajčí ani nepije, je galantný a zdvorilý, s úžasným zmyslom pre humor, zámožný, pracovitý a podobne. Ale tu s ním nechce spájať svoj osud. A na otázku prečo, odpovedá: jeho jedinou nevýhodou je, že nemá žiadne nevýhody.

Rozumiete absurdnosti situácie? Nedokonalosť možno nájsť aj tam, kde, zdá sa, nemôže byť. Sami hľadáme nevýhody v ľuďoch.

Hľadajte dôstojnosť. Všímajte si výhody, zamerajte sa na pozitíva.

Ak neviete, ako začať vidieť v ľuďoch to dobré, potom vám odporúčam prečítať si článok „“. Napokon druh ľudí okolo nás závisí iba od našich názorov. Začnite od seba.

Čo môžete nazvať hlavnými nedostatkami ktorejkoľvek osoby? Viete o svojich kladoch a záporoch? Ako pracujete na svojej nedokonalosti?

Vo všetkom hľadajte len to dobré!

Každá osoba od narodenia je obdarená jedinečným, vlastným charakterom. Dieťa môže dediť určité vlastnosti po rodičoch, u niekoho sa prejavujú vo väčšej miere a niekto nie je vôbec ako nikto z členov rodiny. Ale charakter nie je chovanie rodičov premietnuté do dieťaťa, je to zložitejší duševný jav. Zoznam je pozitívny a veľmi rozsiahly. V článku sa pokúsime vyzdvihnúť hlavné povahové vlastnosti.

muž?

Slovo „znak“ v preklade z gréčtiny znamená „charakteristický znak, znak“. Podľa typu svojej psychologickej organizácie ľudia nachádzajú svojich spriaznených duší, budujú vzťahy, budujú celý svoj život. Postava osoby je jedinečná sada mentálne vlastnosti, osobnostné vlastnosti, ktoré zohrávajú rozhodujúcu úlohu v rôznych aspektoch života človeka a prejavujú sa jeho činnosťami.

Aby sme pochopili charakter jednotlivca, je potrebné masívne analyzovať jeho konanie. Posudzovanie charakteru môže byť veľmi subjektívne, pretože nie každý človek koná tak, ako mu hovorí srdce. Je však možné identifikovať určité stabilné charakterové vlastnosti dlhodobým štúdiom správania. Ak sa osoba v rôznych situáciách rozhodne rovnako, vyvodí podobné závery a preukáže podobnú reakciu, znamená to, že má jednu alebo inú črtu. Napríklad, ak je niekto zodpovedný, potom jeho správanie v práci aj doma spĺňa toto kritérium. Ak je človek svojou povahou veselý, jednorazový prejav smútku na pozadí všeobecného pozitívneho správania sa nestane samostatnou povahovou vlastnosťou.

Formácia postavy

Proces formovania postavy sa začína v ranom detstve, v prvých sociálnych kontaktoch dieťaťa s rodičmi. Napríklad nadmerná láska a poručníctvo sa môžu ďalej stať kľúčom k stabilnej charakteristike ľudskej psychiky a urobiť ho závislým alebo rozmaznaným. Preto veľa rodičov venuje osobitnú pozornosť výchove pozitívnych povahových vlastností u detí. Rodia domáce zvieratá, aby dieťa mohlo cítiť, čo je to zodpovednosť, zverili mu drobné práce po dome, naučili ho upratovať hračky a vysvetľovali, že nie všetky túžby a rozmary sa dajú splniť.

Ďalšia fáza je materská škola a škola. Hlavné charakterové vlastnosti sú už dané dieťaťu, ale v tomto štádiu sú ešte stále prístupné korekcii: malú chamtivosť môžete odstaviť od chamtivosti, pomôcť zbaviť sa nadmernej plachosti. V budúcnosti je spravidla formovanie a zmena charakterových vlastností možná len pri spolupráci s psychológom.

Charakter alebo temperament?

Tieto dva pojmy sú veľmi často navzájom zamieňané. Charakter a temperament skutočne formujú ľudské správanie. Ale svojou podstatou sa zásadne líšia. Charakter je zoznam získaných psychických vlastností, zatiaľ čo temperament je biologického pôvodu. Pri rovnakom temperamente môžu mať ľudia úplne odlišné osobnosti.

Existujú 4 typy temperamentu: impulzívny a nevyvážený cholerik, neponáhľajúci sa a nerušiteľný flegmatik, ľahký a optimistický sangvinik a emočne zraniteľný melancholik. Zároveň môže temperament obmedziť určité charakterové vlastnosti a naopak, charakter môže vyrovnať temperament.

Napríklad flegmatik s dobrým zmyslom pre humor bude stále skúpy na prejavy emócií, ale to mu nezabráni preukázať zmysel pre humor, smiať sa a baviť sa v príslušnej spoločnosti.

Zoznam pozitívnych ľudských vlastností

Zoznam pozitívnych a negatívnych vlastností človeka je obrovský. Spočiatku sú všetky definície týkajúce sa povahy a podstaty človeka a jeho správania subjektívne. Spoločnosť zaviedla určité normy, ktoré umožňujú určiť, ako pozitívny alebo negatívny je ten či onen rys osobnosti alebo jej čin. Existujú však vyššie vlastnosti človeka, ktoré preukazujú jeho cnosť a dobré úmysly. Ich zoznam vyzerá takto:

  • altruizmus;
  • úcta k starším;
  • láskavosť;
  • dodržiavanie sľubov;
  • morálny;
  • zodpovednosť;
  • vernosť;
  • vytrvalosť;
  • moderovanie;
  • citlivosť;
  • čestnosť;
  • úprimnosť;
  • nesebeckosť a iné.

Tieto vlastnosti spolu s ich derivátmi tvoria podstatu skutočnej krásy ľudského charakteru. Sú ustanovené v rodine, v procese výchovy, deti kopírujú správanie svojich rodičov, a preto je dobré vzdelaný človek bude mať všetky tieto vynikajúce vlastnosti.

Zoznam negatívnych ľudských vlastností

Zoznam pozitívnych a negatívnych vlastností človeka sa dá formovať dlho, pretože ich je veľa. Bolo by zásadne nesprávne priraďovať osobe prítomnosť negatívnych charakterových vlastností iba na základe jej samotného konania alebo konania. Nemôžete visieť štítky, dokonca ani tí vzdelanejší, a skutočne môžete veriť, že sú obdarení povedzme chamtivosťou alebo aroganciou. Ak je však toto správanie vzorom, bude záver zrejmý.

Zoznam negatívnych vlastností, rovnako ako pozitívnych, je obrovský. Najzákladnejšie a najbežnejšie sú tieto:

  • nedostatok vôle;
  • nezodpovednosť;
  • ublížiť;
  • chamtivosť;
  • zloba;
  • zákernosť;
  • pokrytectvo;
  • nenávisť;
  • sebectvo;
  • neznášanlivosť;
  • chamtivosť a iné.

Prítomnosť takýchto charakterových vlastností u človeka nie je diagnózou; je možné ich riešiť a malo by sa s nimi zaobchádzať aj v dospelom vedomom veku, aby sa napravilo správanie.

Charakterové vlastnosti prejavujúce sa vo vzťahu k iným ľuďom

Vytvorili sme zoznam pozitívnych a negatívnych ľudských vlastností. Teraz si povieme niečo o charakterových vlastnostiach prejavujúcich sa vo vzťahu k iným ľuďom. Faktom je, že v závislosti od toho, kto alebo čo sa človeka dopustí konania alebo skutku, sa odhalí jeho osobitný osobitný rys. V spoločnosti môže preukázať tieto vlastnosti:

  • družnosť;
  • citlivosť;
  • náchylnosť k nálade niekoho iného;
  • úcta;
  • arogancia;
  • egocentrizmus;
  • hrubosť;
  • izolácia a iné.

Samozrejme, veľa závisí od podmienok, v ktorých človek upadol: aj ten najotvorenejší a spoločenský človek môže mať problémy s komunikáciou s prísnym, uzavretým a bezcitným človekom. Ale spravidla sa zdvorilí ľudia obdarení pozitívnymi vlastnosťami ľahko prispôsobia spoločnosti a potlačia ich negatívne črty.

Charakterové vlastnosti prejavujúce sa v práci

Budovanie kariéry človeka priamo závisí od kvalít jeho charakteru. Aj najtalentovanejší a najnadanejší ľudia môžu zlyhať, pretože nepreberajú zodpovednosť za svoju prácu a talent. Škodia tak iba sebe a nedávajú si príležitosť odhaliť svoj plný potenciál.

Alebo naopak existujú prípady, keď bol nedostatok talentu viac ako kompenzovaný osobitnou pracovnou starostlivosťou. Zodpovedná a presná osoba bude vždy úspešná. Tu je zoznam hlavných takýchto charakterových vlastností:

  • ťažká práca;
  • zodpovednosť;
  • iniciatíva;
  • presnosť;
  • nedbanlivosť;
  • lenivosť;
  • nedbanlivosť;
  • pasivita a iné.

Tieto dve skupiny charakterových vlastností sa aktívne navzájom prekrývajú, keďže pracovná činnosť a komunikácia medzi ľuďmi je neoddeliteľne spojená.

Charakterové vlastnosti prejavujúce sa vo vzťahu k sebe samému

To sú znaky, ktoré charakterizujú vo vzťahu k sebe samému, k jeho sebaponímaniu. Vyzerajú takto:

  • pocit dôstojnosť alebo nadradenosť;
  • česť;
  • arogancia;
  • sebakritika;
  • egocentrizmus;
  • sebaadorácia a iné.

Charakterové vlastnosti prejavujúce sa vo vzťahu k veciam

Postoj k veciam nemá vplyv na budovanie sociálnych väzieb človeka, ale demonštruje a odhaľuje najlepšie alebo nepekné vlastnosti jeho povahy. Jedná sa o funkcie, ako napríklad:

  • presnosť;
  • šetrnosť;
  • dôkladnosť;
  • nedbanlivosť a iné.

Mentalita, vlastnosti ruského človeka

Mentalita je veľmi subjektívny pojem a je založená na stereotypnom myslení. Nemožno však poprieť, že určité znaky sú vlastné konkrétnej národnosti. Rusi sú známi svojou srdečnosťou a pohostinnosťou, veselou dispozíciou. Na celom svete je ruská duša považovaná za tajomnú a nepochopiteľnú, pretože Rusi sa nerozlišujú podľa racionality a dôslednosti svojich činov, často podľahnú vplyvu nálady.

Ďalším znakom ruského ľudu je sentimentálnosť. Ruský človek okamžite prevezme pocity druhého a je vždy pripravený zdieľať s ním emócie, požičať rameno, aby pomohol. Nedá sa nespomenúť inú vlastnosť - súcit. Rusko historicky pomáhalo svojim susedom na všetkých hraniciach krajiny a dnes už len bezcitný človek prejde nešťastím iného.

Aj keď sa verí, že človeka vytvoril Boh, na svoj obraz a podobu je tvorom hriešnym a nedokonalým. Dôstojnosť človeka je však rovnako nepopierateľná ako jeho nedostatky. A medzi tieto nedostatky patria také nevzhľadné vlastnosti ako pýcha, chamtivosť, závisť, odsúdenie, netolerancia, tvrdohlavosť atď., Môžete to uviesť na dlhý čas. Mnohé z týchto vlastností, bohužiaľ, sú kladené na človeka od detstva, to znamená, že sú výsledkom nesprávneho rodičovstva dieťaťa v rodine.

Výhody a nevýhody človeka sa u neho neobjavujú náhle a náhle, je to pochopiteľné. Aby sa utvorili charakteristické povahové vlastnosti dieťaťa, každý kladie za ruku, počnúc samotnými rodičmi a blízkymi osobami a pokračuje v škôlke, škole atď. Napríklad, ak bolo v detstve dieťa neustále podnecované, nútené ponáhľať sa, keď bolo nútené bežať na veľké množstvo kruhov a úsekov, pokúste sa urobiť všetko, inak mu bude vynadané - vyvíja takú kvalitu ako netrpezlivosť. Tvrdohlavosť sa objavuje aj vtedy, keď sa rodičia neustále snažia ísť proti vôli dieťaťa a spôsobiť mu neustály pocit protestu a tolerancia naopak vedie k nemorálnosti a arogancii.

Nevýhody, ako napríklad ľudská dôstojnosť, sú samozrejme hlboko zakorenené. Chamtivosť sa môže u dieťaťa formovať z nedostatku lásky a pozornosti a z toho sa môže prejaviť zúfalstvo a skľúčenosť, ktoré potom povedú k sebapoškodeniu. Potom sa objaví šéf, ktorý potlačí jeho vôľu, takže v človeku vznikne strach, pokrytectvo a poddajnosť, ktorá ho neprivedie k sebaúcte a sebaúcte.

Čo sú to ľudské dôstojnosti, ako sa vyjadrujú v živote a charaktere? Podľa Dahlovho slovníka je v skutočnosti dôstojnosť úctou, kombináciou dosť vysokých morálnych vlastností. A nemýľte si to s aroganciou, sú to úplne iné veci. Keď hovoria, že tento, znamenajú to, že vďaka svojim cenným si zaslúži úctu osobné kvality, správanie v spoločnosti, konanie atď. Ak človek začne preháňať svoju cenu, stáva sa arogantným, čím stráca úctu k cti a dôstojnosti jednotlivca. Preto treba pochopiť, že ide o úplne odlišné veci.

Prednosti a nedostatky človeka sa naďalej formujú, aj keď odchádza z detstva, pod vplyvom spoločnosti. Pozitívne hodnotenie jeho správania, konania, povznáša ho v očiach verejnosti. To mu môže dať silu a chuť bojovať so svojimi nedostatkami a usilovať sa o ďalšie zlepšovanie. Negatívne hodnotenie verejnou mienkou môže viesť k prehĺbeniu týchto nedostatkov, preto by v ideálnom prípade malo byť toto hodnotenie objektívne.

Uznanie dôstojnosti človeka spoločnosťou znamená určité zhodnotenie jeho morálnych kvalít. Čím silnejšie sa u neho prejavia vlastnosti ako čestnosť, úcta k ľuďom, štedrosť, dobroprajnosť, úprimnosť, skromnosť, citlivosť a podobne, tým má človek pre spoločnosť väčšiu hodnotu. Preto, ak chcú rodičia vychovávať svoje dieťa ako dôstojného člena tejto spoločnosti, musia ich od detstva ležať a rozvíjať ich

Zahŕňajú tiež:

Skromnosť. To je prípad, keď sa človek, hoci má mnoho cností, správa jednoducho a nenápadne, bez toho, aby ich vytláčal a nechválil sa.

Hanba a svedomie. Veriaci hovoria, že je to Boží hlas v človeku, ktorý mu hovorí, čo je dobré a čo zlé, a vedie k túžbe činiť pokánie zo svojich zlých skutkov.

Česť. Je to tiež hodné rešpektu zo strany spoločnosti.

Ten, kto to vlastní, nikdy nikomu nespôsobí odvážnu urážku, iného neponíži ani neurazí.

To sú výhody komunikácie s človekom, ktorý má česť a dôstojnosť.









2020 sattarov.ru.